تبلیغات
به آینده امیدوار باشید - عكس هایی از اسب ها2
فریزین

فریزین از جمله قدیمی‌ترین نژادهای اسب هاست. استخوان‌های سه هزار سالهٔ آن در اروپا در هلند کنونی یافته شده‌اند. ابتدا از فریزین برای کشیدن گاری استفاده می‌شد. در قرون وسطی به دلیل ظاهر و وقار و حرکات شاهانه اش در دوئل برای از رو بردن حریف استفاده می‌شد.

انگلیسی-عرب

این نژاد فرانسوی می‌باشد که با آمیزش اسب‌های اصیل عرب و انگلیسی اصلاح یافته‌است. اسب اصیل عرب علاوه بر زیبایی و وقار، به این نژاد مقاومت و انعطاف و نرمی در حرکات بخشیده است؛ در حالی که اسب اصیل انگلیسی قد آن را افزایش داده و سرعت آن را بالا برده‌ است.

دنیای زیبای اسبها
اسب

پاهای بلند، قلب و شش‏های بزرگ، ویژگی‏هایی هستند که اسب را برای سواری و کشیدن گاری مناسب ساخته است. آدمی از 5000 سال پیش استفاده از اسب را آغاز کرده است. اسب‏های امروزی از  اسب‏های وحشی که هم اکنون نیز به صورت گله‏هایی  در مراتع سرسبز زندگی می‏کنند به وجود آمده‏اند.

اسب

- اسب‏ها به رنگ‏های متفاوت وجود دارند و هر رنگ اسم خاصی دارد.

اسب

- نوعی اسب کوچک به نام پونی، به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‏شود. پونی برای زیستن به زمینی کوچک و توجه و مراقبت زیاد احتیاج دارد. پونی‏ها باید به طور مرتب فعالیت داشته باشند و سم‏هایشان هر چند هفته یک بار کوتاه و مرتب شود. (سم اسب‏ها مثل ناخن، دائم رشد می‏کند.)

پونی

- تمیز کردن دائمی پوست پونی باعث براق شدن و سلامت حیوان می‏شود. هرگز پشت سرپونی یا هر اسب دیگری راه نروید؛ چون ممکن است به طور ناگهانی لگد بزند.

اسب

اسب بامعرفت


به آینده امیدوار باشید

اطلب العلم من المهد الی اللحد ز گهواره تا گور دانش بجوی(حضرت محمد)