تبلیغات
کد پیغام خوش آمدگویی به آینده امیدوار باشید - فقر
به آینده امیدوار باشید
اطلب العلم من المهد الی اللحد ز گهواره تا گور دانش بجوی(حضرت محمد)
لطفا و حتما در نظر سنجی شركت كنید. امیدوارم از وبلاگم لذت ببرید و نظر دهید. من این وبلاگ را به منظور افزایش اطلاعات شما بازدید كنندگان محترم قرار داده ام.
نظرات سازنده تان درباره این وبلاگ را با من در میان بگذارید. از صفحات جانبی هم دیدن کنید. با تشكر.

فقر

دوشنبه 19 تیر 1396

نویسنده: فاصله گلناری(ف.م) | طبقه بندی:اخلاقی، عكس اشخاص، فرهنگی، 

این مطلب رو گذاشتم تا مایی که اینجا راحت و بی دغدغه تو خونه نشستیم و گله شکایت می کنیم فکر اون خونواده و فقیر هایی باشیم که حتی نون شب هم ندارن بخورن،  اگه واقعا ثروتمند هستید دست فقرای کشورتونو بگیرید اون ها هم دوست دارن حد اقل غذا داشته باشن


فرادید|
هند کشوری است با عقاید و دیدگاه‌های مختلف که البته فاصله طبقاتی زیادی هم در آن وجود دارد. یک عکاس به هند رفته تا از بینوایان این کشور تصاویری را تهیه کند تا شاید فقر آن‌ها بازتابی متفاوت در هند داشته باشد و راه‌حلی برای آن پیدا شود.
 
به گزارش فرادید به نقل از دیلی‌میل، چروک‌های عمیق صورت بر چهره‌های بینوایشان خودنمایی می‌کند. همین خطوط درهم و برهم سال‌ها بر عمر چهره‍ غم‌زده این فقرا اضافه می‌کند. اندوه اجتماعی و شاید هم آیین‌شان هر روز بر رنجی که می‌کشند اضافی می‌کند. این است چهره حقیقی فقر در هند که دامان میلیون‌ها نفر را گرفته است. شاید باور کردنش سخت باشد اما اغلب آن‌ها با روزی 22 روپیه (کمتر از هزار تومان) زندگی می‌کنند که در هند مبلغی ناچیز است.
 
روبرتو پاتزی عکاس ایتالیایی به هند رفته تا نمایی از فقر در این کشور را نشان دهد. او اما چشمش به افراد دیگری هم می‌خورد. کشیش‌های هندی در لباس‌های گران‌قیمت خود می‌چرخند و زنان مو رنگی هم به دنبال خرید کیف و کفش در مغازه‌های لوکس هستند. البته در همان خیابان‌ها زنان مو خاکستری نیز هستند که دستانشان را در مقابل شما دراز می‌کنند تا پول خردی نصیبشان شود. بله، درست شنیده‌اید، در هند گدا زیاد وجود دارد.
 
عکاس 42 ساله ایتالیایی سه هفته در حومه شهرهای اصلی هند مانند دهلی‌نو و کلکته قدم زد تا بلکه تصاویر مورد انتظار خود را تهیه کند. روبرتو می‌گوید که به واقع اسیر جو سوژه‌هایش شده است. بنا به گزارش بانک جهانی، حدود 180 میلیون نفر در هند زیر خط فقر هستند و چالشی سخت برای بقا دارند.
 
روبرتو 42 ساله در شهر ترویگلیو زندگی می‌کند و مدیر فروش یک شرکت است. او می‌گوید: « این عکس‌ها را گرفتم تا روزنه‌ای به زندگی مردم هند باز شود و مردم جهان آن را ببیند.
 
روبرتو در طول سفر خود با مردم فقیر زندگی کرد تا سبک زندگی آن‌ها را از نزدیک ببیند. او می‌گوید: «خیلی از کسانی که من از آن‌ها عکس گرفتم قبل از آن لحظه اصلا دوربین ندیده بودند. یادم می‌آید که یک مرد خیلی فقیر داشت در پایین خیابان بادام‌زمینی می‌فروخت. وقتی از او عکس گرفتم، او آن‌قدر شگفت‌زده شده بود که تمام اعضای خانواده را صدا کرد تا بیایند و دوربین من را ببینند. از عکسی که گرفته بودم خیلی خوشش آمده بود و وقتی خواستم بروم یک بسته بادام‌زمینی خود را به من تعارف زد. آن بسته تمام دار و ندارش بود.»

«فقیرترینِ فقرا» عنوانی است که روبرتو از آن استفاده می‌کند. سوژه‌های عکاسی او آدم‌های معمولی هستند، مثلا زنی پیر در جای‌پور، یک مرتاض در بنارس و یا گدای خیابانی در کلکته. شهر «جای‌پور» روبرتو را شدیدا متاثر کرده بود، زیرا به کاخ‌های صورتی‌رنگش معروف است اما همزمان چنین فقرایی هم در آن زندگی می‌کنند.
 
فقر


مدیر یک نهاد غیردولتی گفت:

با وجود اینکه هند یکی از اقتصادهای بزرگ جهان است صدها میلیون نفر از مردم این کشور در فقر زندگی می‌کنند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پرس تی وی، هم اکنون جمعیت هند با بیشترین سرعت در حال افزایش است اما اقتصاد این کشور نیز با سرعت زیادی رو به رشد است.

با وجود اینکه اقتصاد هند مرتبا رشد می کند و بزرگتر می شود و این کشور توسعه پیدا می کند، بخش بزرگی از جمعیت هند فقیر هستند و از گرسنگی رنج می برند.

فقرا

گزارش جدید یکی از سازمان های غیردولتی موسوم به حقوق کودکان نشان می دهد، کودکانی که در زاغه های حومه دهلی نو پایتخت این کشور زندگی می کنند، دچار سوءتغذیه هستند.

"سوها مویترا" مدیر منطقه ای این نهاد غیردولتی گفت: زاغه های حومه دهلی فقط نمونه ای از معضل کودکان گرسنه در سراسر هند هستند و معضل سوءتغذیه در هند بسیار گسترده است. ما برای تهیه این گزارش روی بیش از سه هزار کودک تحقیق کرده ایم. 

در هند سوءتغذیه کودکان علل مختلفی از جمله کمبود دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی ، پایین بودن کیفیت مراقبت از کودکان و مادران باردار و همچنین فقر بهداشت است.

این وضع سبب پیامدهای درازمدت برای کودکان می شود و خطر بیماری های مختلف را در میان آنها افزایش می دهد. به همین علت مرگ و میر در میان کودکان در سنین پایین زیاد است. 

سوها مویترا گفت: حتی نخست وزیر هند نیز این وضع را مایه تاسف کل کشور خواند. در واقع هر فرزند دومی که در هند متولد می شود دچار سوءتغذیه است. 

تحلیلگران معتقدند یکی از علل این معضل فساد گسترده مالی و اداری در دستگاه های دولتی است که اجازه نمی دهد ثروت عادلانه توزیع شود و به وضع نیازمندان رسیدگی شود
فقر

تعریف

[ویرایش]

فقر در لغت در معنای نیاز و تهی دستی به کار رفته است و مراد از آن در فقه بنابر قول مشهور ، عبارت است از نداشتن خرجی سال به قدر کفایت خود و کسانی که نفقه آنان بر عهده او است، مانند فرزندان، پدر و مادر و همسر.


← تعریف قدما


برخی قدما بر اساس آنچه از آنان نقل شده است فقر را به نداشتن مقدار یکی از نصابهای زکات یا قیمت آن تعریف کرده‌اند. [۳] بر اساس این نظر، کسی که مالک یکی از نصابهای زکات یا بهای آن است شرعا غنی به شمار می‌رود نه فقیر؛ چنان که بر پایه نظر نخست، کسی که به قدر کفایت خود و افراد واجب النفقه‌اش در طول سال دارایی دارد، غنی محسوب می‌گردد.

← استفاده دو واژه به جای یکدیگر


شکی نیست که دو واژه «فقیر» و «مسکین» به جای یکدیگر به کار می‌روند؛ بدین معنا که با کاربرد یکی از آن دو، دیگری هم داخل آن است؛ لیکن جایی که هر دو با هم ذکر شوند، مانند آیه زکات [۴]بنابر دیدگاه اکثر فقها ، دو معنای متفاوت داشته و دو صنف به شمار می‌روند. البته در اینکه فقیر نیازمندتر و از نظر مالی تنگ دست‌تر است یا مسکین، اختلاف می‌باشد؛ هرچند ثمره مهمی بر این اختلاف مترتب نیست. [۵] [۶] [۷]
فقر در ایران

احکام مرتبط

[ویرایش]

از عنوان یاد شده در ابواب مختلفی همچون زکات ، خمس ، انفال ، جهاد ، وقف ، وصیت ، نکاح ، ارث و دیات سخن گفته‌اند.

← در زکات


از مستحقان زکات فقرا هستند.
بر کسی که از راه کسب متناسب با شأنش می‌تواند مئونه خود و خانواده‌اش را به دست آورد و نیز دارندگان شغل و حرفه مناسب، همچون خیاطی و بنایی که با آن امور زندگی خود را اداره می‌کنند، گرفتن زکات جایز نیست [۸]
آیا کسی که توانایی کار کردن دارد، لیکن به دلیل ترک کار، نیازمند است، می‌تواند زکات بگیرد یا نه؟ مسئله محل بحث و اشکال است؛ [۹] اما صنعت‌کار یا کاسبی که درآمدش کفاف زندگی‌اش را ندهد، گرفتن زکات بر او حلال است. [۱۰]
گرفتن زکات بر فقیر حلال است، هرچند دارای خانه یا خدمتکار باشد، به شرط آنکه به آن دو نیاز داشته باشد. [۱۱]
کسی که برای دریافت زکات ادعای فقر می‌کند، در صورتی که معلوم نباشد دروغ می‌گوید، ادعایش بدون نیاز به سوگند ، پذیرفته است. [۱۲] همچنین اگر مالی داشته و مدعی از بین رفتن آن است. از برخی نقل شده که در این صورت، باید بر تلف مال سوگند بخورد. [۱۳]
چنانچه پس از پرداخت زکات به فقیر، معلوم شود وی غنی بوده است، مال از او پس گرفته می‌شود، و در صورت عدم امکان پس گرفتن، دریافت کننده ضامن آن است، نه زکات دهنده، مگر آنکه مقصر باشد. [۱۴]
فقر مانع وجوب زکات بر فقیر نیست؛ [۱۵] لیکن نسبت به زکات فطره فقر مانع وجوب آن است؛ [۱۶] هر چند به قول مشهور، پرداخت زکات بر او استحباب دارد. [۱۷]

 در وقف

کسی که مالی را وقف فقرا کرده است، در صورت عدم وجود شاهدی بر مراد از فقرا، به فقرای هم کیش واقف منصرف خواهد بود. بنابر این، چنانچه واقف مسلمان باشد، به فقرای مسلمان منصرف می‌شود. [۳۳]

← در وصیّت

چنانچه کسی یک سوم اموال خود را که در شهرهای مختلف پراکنده است، بر فقرا وصیّت کند، جایز است مال موجود در هر شهری به فقرای همان شهر داده شود؛ چنان که پرداخت همه اموال به فقرای شهر وصیّت کننده نیز جایز است. [۳۴]

← در نکاح

خودداری از ازدواج برای بیم از فقر کراهت دارد؛ بلکه ازدواج کردن حتی در حالت فقر نیز مستحب است. [۳۵]

← در دیات


در جنایت از روی خطا ، دیه با شرایطی بر عهده عاقله جانی است. شرط تعلّق دیه بر عاقله، فقیر نبودن او است. بنابر این، عاقله فقیر متحمل دیه نمی‌شود. البته ملاک، فقر عاقله هنگام مطالبه دیه است؛ از این رو، در صورت فقیر نبودن هنگام مطالبه دیه، دیه بر عاقله واجب خواهد بود؛ هرچند پیش از مطالبه فقیر باشد. [۳۶]

پانویس

[ویرایش]
 
۱. مجمع الفائدة، ج۴، ص۱۵۱.    
۲. جواهر الکلام، ج۱۵، ص۳۰۴.    
۳. الخلاف، ج۴، ص۲۳۸.    
۴. توبه/سوره۹، آیه۶۰.    
۵. تذکرة الفقهاء، ج۵، ص۲۳۷.    
۶. تحریر الاحکام، ج۱، ص۴۰۱-۴۰۲.    
۷. جواهر الکلام، ج۱۵، ص۲۹۶-۳۰۴.    
۸. جواهر الکلام، ج۱۵، ص۳۱۱-۳۱۲.    
۹. جواهر الکلام، ج۱۵، ص۳۱۲-۳۱۵.    
۱۰. جواهر الکلام، ج۱۵، ص۳۱۵.    
۱۱. جواهر الکلام، ج۱۵، ص۳۱۸.    

12میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق

به گفته‌ی رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ۱۲ میلیون ایرانی زیر خط فقر هستند در حالی که ایران مانند کشور بورکینافاسو نیست و سرشار از منابع است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد مخبر دزفولی وضعیت فقر در کشور را بسیار نامناسب ارزیابی کرد و گفت:۱۲ میلیون نفر زیر خط فقر مطلق قرار دارند و ۲۵ تا ۳۰ میلیون تن، زیر خط نسبی فقر بسر می‌برند.
وی شیب شتابی که فقر در کشور دارد را بسیار تند دانست و به منابع سرشاری که کشورمان دارد اشاره کرد و گفت:ایران، بورکینافاسو نیست، کشوری است که منابع دارد. چهارمین ذخائر نفتی دنیا را داریم یعنی ۹.۳ درصد ذخائر نفتی در اختیار ماست.
به گفته‌ی محمد مخبر دزفولی ما از طریق عدم خام فروشی نفت می‌توانیم ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته باشیم و همچنین در مورد گاز هم ایران با در اختیار داشتن ۱۸.۲ درصد از ذخایر گاز، اولین دارنده‌ی ذخایر گاز دنیاست که می‌توانیم با عدم خام فروشی تنها در همین زمینه تعداد زیادی شغل ایجاد کنیم.

زیر خط فقر

دزفولی اعلام کرد زعفران بازاری ۸.۵ میلیارد دلاری دارد و ۹۵ درصد از این بازار برای ایران است در حالی که تنها ۴۰۰ میلیون دلار از آن برداشت می‌کنیم. ایران همچنین رتبه‌ی نخست در تولید پسته، خاویار، زرشک و انار در دنیا را دارد. با توجه به اینکه مرکز زعفران در خراسان شمالی و مرکز پسته در کرمان است، وضعیت اشتغال در این دو شهر چندان خوب نیست.

دزفولی همچنین اشاره کرد که ایران دو هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز دریایی بین‌المللی دارد، هر کشوری با ۲۰۰ کیلومتر مرز دریایی می‌تواند ۲۰۰ میلیون نفر را اداره کند، تمام شهرهای آباد دنیا در کنار دریاها هستند در حالی که در ایران فقیرترین شهرها در کنار دریا هستند.

منبع:انلاین

فقرای ایران

سلامت نیوز:اینجا ایستگاه آخر مهرشهر کرج است؛ جایی در حاشیه‌ای‌ترین منطقه استان البرز. محلی‌ها اینجا را به اسم آق‌تپه یا همان تپه سفید می‌شناسند، اما اسم رسمی‌اش را گذاشته‌اند شهرک ولیعصر.

به گزارش سلامت نیوز،جام جم نوشت:ساکنان این شهرک محروم، فاصله بسیار نزدیکی به یکی از اعیانی‌ترین مناطق کرج دارند. فاصله بین منطقه محروم آق‌تپه و منطقه اعیان‌نشین چهارباندی در کرج، کمتر از یک کیلومتر است، اما سطح طبقاتی این دو منطقه، تفاوت فاحشی دارد.

وارد آق‌تپه که می‌شوید، شش خیابان اصلی را باید بگذرانید تا به نماد این منطقه برسید، یعنی همان تپه سفید. گفته می‌شود، قدمت این تپه به حدود 4000 سال قبل از میلاد برمی‌گردد، اما حالا این تپه تاریخی به منطقه‌ای برای تفریح کودکانی تبدیل شده که از بالای تپه، خودشان را به پایین تپه می‌رسانند و بارها و بارها این بازی را تکرار می‌کنند.

در میان این شش خیابان منطقه آق‌تپه، سطح محرومیت خیابان‌های غربی، بیشتر از خیابان‌های شرقی است؛ یعنی مثلا بین خیابان ششم غربی و ششم شرقی در منطقه آق‌تپه، سطح اختلاف طبقاتی بسیار مشهود است و ساکنان خیابان‌های غربی در فقر بیشتری غوطه‌ور شده‌اند.

دستفروشی

فاصله خیابان‌ها از همدیگر کمتر از صد متر است، اما طول هر خیابان به چند کیلومتر می‌رسد. خیابان دوم شرقی آق‌تپه را که بالا می‌رویم، در سمت چپمان خانه‌های فرسوده‌ای قرار دارد که بدون هیچ نظم خاصی، کنار هم قرار گرفته‌اند. سمت راست هم مزارع کشاورزی است که گاهی گله‌های گوسفند از وسط خیابان رد می‌شود.

هر چقدر خیابان دوم شرقی را جلوتر می‌رویم، سطح محرومیت بیشتر می‌شود. در نقطه‌ای از خیابان دوم، منبع آب و زمین‌های کشاورزی در کنار خانه‌های مسکونی قرار گرفته‌اند. با یکی از اهالی خیابان دوم که همکلام می‌شویم، می‌گوید چند سال قبل، کودک خردسالی را سگ‌های این منطقه خورده‌اند. بچه به هوای بازی وارد زمین‌های کشاورزی شده، اما چند ساعت بعد، والدین این کودک، جنازه او را به سردخانه برده‌اند.

چشم که می‌اندازیم، چند سگ گله در کنار یک گاوداری، پرسه می‌زنند. فاصله بین خانه‌ها را زمین‌های کشاورزی پر کرده و در برخی مناطق آق‌تپه، هیچ همسایه دیوار به دیواری وجود ندارد.


کودکان کار

نظرات() 
viagra 24 stunden
سه شنبه 21 خرداد 1398 01:13 ب.ظ

Valuable info. Lucky me I discovered your web site by chance, and I am surprised why this accident didn't came about in advance! I bookmarked it.
فروش دوربین‌ مدار بسته
پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:43 ق.ظ
ممنون
راه اندازی voip
پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:41 ق.ظ
سلام ممنون خیلی خوبه وبلاگتون
پاسخ فاصله گلناری(ف.م) : سلام.ممنون از بازدیدتون
What is the Ilizarov method?
جمعه 13 مرداد 1396 09:28 ق.ظ
Hi to every , since I am truly eager of reading this web site's
post to be updated regularly. It contains nice material.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : فاصله گلناری(ف.م)

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان

← صفحات جانبی

← نظرسنجی

    چند خواهر و برادر دارید؟


Top Blog
مسابقه وبلاگ برتر ماه
 افزایش بازدید سایت + کسب درآمد از اینترنت www.iAlexa.ir
= 400, doc_height = 500; if (ns4up) { doc_width = self.innerWidth; doc_height = self.innerHeight; } else if (ie4up) { doc_width = 1000; doc_height = 1000; } dx = new Array(); xp = new Array(); yp = new Array(); am = new Array(); stx = new Array(); sty = new Array(); for (i = 0; i < no; ++ i) { dx[i] = 0; // set coordinate variables xp[i] = Math.random()*(doc_width-50); // set position variables yp[i] = Math.random()*doc_height; am[i] = Math.random()*20; // set amplitude variables stx[i] = 0.02 + Math.random()/10; // set step variables sty[i] = 0.7 + Math.random(); // set step variables if (ns4up) { // set layers if (i == 0) { document.write(""); } else { document.write(""); }
"); var ns4up = (document.layers) ? 4 : 0; // browser sniffer var ie4up = (document.all) ? 1 : 0; var dx, xp, yp; // coordinate and position variables var am, stx, sty; // amplitude and step variables var i, doc_width = 400, doc_height = 500; if (ns4up) { doc_width = self.innerWidth; doc_height = self.innerHeight; } else if (ie4up) { doc_width = 1000; doc_height = 1000; } dx = new Array(); xp = new Array(); yp = new Array(); am = new Array(); stx = new Array(); sty = new Array(); for (i = 0; i < no; ++ i) { dx[i] = 0; // set coordinate variables xp[i] = Math.random()*(doc_width-50); // set position variables yp[i] = Math.random()*doc_height; am[i] = Math.random()*20; // set amplitude variables stx[i] = 0.02 + Math.random()/10; // set step variables sty[i] = 0.7 + Math.random(); // set step variables if (ns4up) { // set layers if (i == 0) { document.write(""); } else { document.write(""); } } else if (ie4up) { if (i == 0) { document.write("
"); } else { document.write("
"); } } } function snowNS() { // Netscape main animation function for (i = 0; i < no; ++ i) { // iterate for every dot yp[i] += sty[i]; if (yp[i] > doc_height-50) { xp[i] = Math.random()*(doc_width-am[i]-30); yp[i] = 0; stx[i] = 0.02 + Math.random()/10; sty[i] = 0.7 + Math.random(); doc_width = self.innerWidth; doc_height = self.innerHeight; } dx[i] += stx[i]; document.layers["dot"+i].top = yp[i]; document.layers["dot"+i].left = xp[i] + am[i]*Math.sin(dx[i]); } setTimeout("snowNS()", speed); } function snowIE() { // IE main animation function for (i = 0; i < no; ++ i) { // iterate for every dot yp[i] += sty[i]; if (yp[i] > doc_height-50) { xp[i] = Math.random()*(doc_width-am[i]-30); yp[i] = 0; stx[i] = 0.02 + Math.random()/10; sty[i] = 0.7 + Math.random(); doc_width = document.body.clientWidth; doc_height = document.body.clientHeight; } dx[i] += stx[i]; document.all["dot"+i].style.pixelTop = yp[i]; document.all["dot"+i].style.pixelLeft = xp[i] + am[i]*Math.sin(dx[i]); } setTimeout("snowIE()", speed); } if (ns4up) { snowNS(); } else if (ie4up) { snowIE(); }

دریافت کد بارش ستاره از بالای وبلاگ

http://www.20Tools.com/-ابزار و قالب وبلاگ Digital Clock - Status Bar

مرجع وبلاگ نویسان جوان

دریافت کد بارش ستاره از بالای وبلاگ

Digital Clock - Status Bar

مرجع وبلاگ نویسان جوان

Digital Clock - Status Bar

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس