لستر به روایت خوزستان

استقلال خوزستان 2 - ذوب آهن 0؛ قهرمانی تاریخی

استقلال خوزستان با دو گل رحیم زهیوی مقابل شاگردان یحیی گل محمدی به پیروزی رسید و همچنین به علت تفضل گل بیشتر پیروزی پرسپولیس برای سرخ پوشان پایتخت ثمری نداشت و سرانجان جشن قهرمانی لیگ برتر امروز در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد.این پیروزی رو به شاگردان پرتلاش ویسی تبریک میگم.
پرسپولیس
هواداران پرسپولیسفروزان
تلاش پرسپولیسی ها

نایب قهرمانی پرسپولیس

راه آهنراه آهن سقوط کرده

پرسپولیس

استقلال خوزستان با 2 گل رحیم زهیوی بازیکن سوسنگردی خود پیروزی بزرگی را مقابل ذوب آهن کسب کرد تا با شایستگی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران بشود.
به گزارش "ورزش سه"، استقلال خوزستان بازی را با روحیه و تهاجمی آغاز کرد اما برای گلزنی یک نیمه صبر کرد تا در نیمه دوم در 3 دقیقه 2 گل وارد دروازه ذوب آهن کند و با 57 امتیاز قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران بشود. یک قهرمانی تاریخی و استثنایی که بی‌سابقه خواهد بود.


هفته سی ام، ساعت ١٨؛ ورزشگاه غدیر
تماشاگر: بیش از ٤٥ هزار نفر

داور: محسن تركی، محمدرضا ابوالفضلی،تورج عیوض محمدی


استقلال خوزستان:

فرناندو ده خسوس، محمد طیبی، موسی كولیبالی، عقیل كعبی، دانیال ماهینی، فرشاد سالاروند (روح الله سیف الهی 65)، میثم دورقی (فیلیپه برتولدو 42)،حكیم نصاری، فرشاد جانفزا (پیمان شیرزادی 74)، حسن بیت سعید و رحیم زهیوی
سرمربی: عبدالله ویسی


ذوب آهن اصفهان

محمد رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، ولید اسماعیل (مهرداد قنبری 66)، هادی محمدی، مسعود حسن زاده، قاسم حدادی فر ( ٧١ رجب زاده)،سید محمد رضا حسینی، مهدی مهدی پور، علی حمام، دانیال اسماعیلی فر و محمدرضا عباسی.
سرمربی: یحیی گل محمدی

 

اخطار

 

سالاروند (34) از استقلال خوزستان

محمدرضا عباسی (36) از ذوب آهن

 یحیی و عبدا...

شرح بازی :


تیم فوتبال استقلال خوزستان با پیروزی مقابل ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان قهرمانی پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران رسید.

 

عبدالله ویسی برای این دیدار خانگی، جلال عبدی، فیلیپه برتولدو و پیمان شیرزادی را از ترکیب تیم برنده بازی با پدیده خارج کرد تا با حضور فرشاد جانفزا، دانیال ماهینی و حکیم نصاری، چهره‌ای تهاجمی‌تر به‌خود بگیرد. یحیی گل‌محمدی نیز ترجیح داده بود که در نیمه نخست از وجود مهدی رجب‌زاده باتجربه استفاده نکند تا با استفاده از یاران جوانش در هوای گرم اهواز مقابل استقلال خوزستان قرار بگیرد.

 

اولین خطر جدی با ضربه سر عقیل کعبی مدافع پیش‌تاخته استقلال خوزستان خلق شد که مدافعان ذوب این توپ را دفع کردند. یاران استقلال که بازی را تهاجمی آغاز کرده بودند، در دقیقه 9 غافلگیر شدند ولی ضربه پای چپ خطرناک محمدرضا حسینی از کنار دروازه میزبان گذشت تا هواداران خوزستانی نفس راحتی بکشند.

 

رحیم زهیوی مهاجم زهردار استقلال خوزستان طی چهار دقیقه دوبار از پاس‌های برتولدو و کعبی استفاده کرد و دروازه مظاهری را دوبار گشود تا استادیوم غدیر را غرق در شادی کند.

بازیکنان استقلال خوزستان پس از زدن گل دوم با ارائه یک بازی منطقی به دفاع از گل‌های زده پرداختند و با حمایت 40 هزار تماشاگر خونگرم خوزستانی ضمن حفظ دروازه خودی توانستند روی ضدحملات چند فرصت جدی را نیز روی دروازه حریف خلق کنند اما این فرصت‌ها با خوش‌شانسی ذوب‌آهن راهی به دروازه این تیم پیدا نکردند تا استقلال خوزستان با همان پیروزی دو بر صفر جام قهرمانی لیگ پانزدهم را تصاحب کند.

 استقلال خوزستان-ذوب آهن

شرح گل

 

١-٠(استقلال خوزستان - رحیم زهیوی): سانتر فوق العاده فیلیپ برتولدو توفیق اجباری ویسی را رحیم زهیوی فوق العاده با یك ضربه سر زیبا به گل اول بازی تبدیل كرد.

٢-٠( استقلال خوزستان- رحیم زهیوی): حركت زیبای عقیل كعبی و پاس به بیرون وی را رحیم زهیوی ستاره امروز استقلال خوزستان بعد از یك استپ با ضربه ای زیبا به گل دوم خودش و تیمش تبدیل كرد تا راه قهرمانی هموار و هموارتر شود.

 زهیویزهیوی

دقایق حساس

 

دقیقه ٣: سانتر زیبای سالاروند با اشتباه مظاهری به عقیل كعبی رسید اما پاس عقیل كعبی  درون محوطه جریمه را یكی از بازیكنان استقلال به آسمان كوبید تا استقلال خوزستان بازی را هجومی شروع كند.
دقیقه ٩: سانتر مهدی مهدی پور در شلوغی محوطه به محمدرضا حسینی رسید اما ضربه این بازیكن از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ١١: ضربه آزاد مهدی پور بعد از برخورد به دیوار دفاعی راهی به دروازه نیافت.

دقیقه ١٧: اوت دستی بلند ماهینی و ضربه سر دورقی می رفت تا درون دروازه ذوب قرار بگیرد اما با خوش شانسی ظاهری روی تور فرود آمد.
دقیقه ٢٤: كرنر زیبای زهیوی می رفت مستقیم دروازه مظاهری را باز كند اما ولید اسماعیل توپ را با ضربه سر دور كرد.

دقیقه ٢٥: سانتر سالاروند به دورقی رسید اما ضربه این بازیكن با بدشانسی به بیرون رفت.
دقیقه ٢٨: سانتر دوباره ی سالاروند و ضربه سر جانفزا از بالای دروازه به بیرون رفت .
دقیقه ٣٣: پاس جانفزا و سانتر زیبای ماهینی با ضربه سر زهیوی همراه شد اما مظاهری با واكنشی استثنایی توپ را به كرنر فرستاد.
دقیقه ٣٨: سانتر زیبای بیت سعید درون شش قدم تنها یك نوك پا نیاز داشت اما زهیوی به توپ نرسید تا مظاهری توپ را بگیرد.
دقیقه ٤٠: شوت از راه دور زهیوی با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ٤٤: محمد رضا عباسی بعد از اشتباه هافبك استقلال خوزستان موقعیت فوق العاده ای بعد از دریبل دو بازیكن تیم حریف در حالت تك به تك قرار گرفت و توپ را بر خلاف خسوس زد كه با اختلاف بسیار كم به بیرون رفت.

استقلال خوزستان

دقیقه ٦٩: پاس برتولدو به سیف الهی رسید و ضربه سیف الهی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

بیت‌سعید: خوشحالم که دل هواداران را شاد کردیم


بازیکن تیم استقلال خوزستان گفت: با کسب قهرمانی دل هواداران را شاد کردیم و فصل آینده نیز امیدوارم با این تیم به موفقیت‌هایمان ادامه دهیم.


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر فوتبال در حالی امروز جمعه برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها تیم استقلال خوزستان عنوان قهرمانی در لیگ برتر را از آن خود کرد.

 

حسن بیت‌سعید پس از کسب قهرمانی تیم استقلال خوزستان، گفت: فکر می‌‌کنم یکی از بهترین روزهای زندگی‌ام بود خوشحالم از اینکه با کسب قهرمانی دل هواداران را شاد کردیم و مزد حمایت‌های آنها را دادیم. خدا را شکر می‌کنم که قهرمان لیگ برتر شدیم.

وی در ادامه افزود: بچه‌ها تلاش کردند و در پایان ما قهرمان شدیم. فکر کنم دوندگی تیم ما از تیم‌های حاضر در لیگ برتر بیشتر بود.

بیت‌سعید در ادامه خاطرنشان کرد: امیدوارم سال آینده هم این تیم شرایط امسال را داشته باشد تا بتوانیم به موفقیت‌هایمان در لیگ برتر ادامه دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فصل آینده با این تیم در لیگ برتر حضور خواهید داشت یا خیر، گفت: پیشنهاد اولم استقلال خوزستان است و اگر با این تیم به توافق نرسیدم باز هم با استقلال خوزستان خواهم بود و با این تیم در لیگ برتر فعالیت خواهم کرد.

استقلال خوزستان صاحب بهترین خط دفاعی لیگ شد؛ گل نخوری، قهرمانی


استقلال-خوزستان-صاحب-بهترین-خط-دفاعی-لیگ-شد؛-گل-نخوری-قهرمانی

سایت رسمی برنامه نود- تیم فوتبال استقلال خوزستان عنوان بهترین خط دفاعی لیگ پانزدهم را از  آن خود کرد.

به گزارش سایت نود، این تیم در ۳۰ دیداری که در لیگ پانزدهم انجام داد، تنها ۱۴ بار دروازه‌اش را باز شده دید و با اتکا به همین خط دفاعی مستحکم خود، موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

ویسی قهرمان

تیم‌های نفت تهران با ۲۱ و صبای قم با ۲۴ گل خورده در رده های دوم و سوم برترین خطوط دفاعی لیگ قرار گرفتند.

عکس های جشن قهرمانی تیم استقلال خوزستان:

جشن قهرمانی اس خوزستان

جام در دست استقلال خوزستان

استقلال خوزستان قهرمان


استقلال خوزستان


تراکتور سوم شد